Przedmioty

BIOLOGIA

Nasz wykładowca przeprowadzi was przez długą i trudną drogę jaką jest materiał z biologii. Nie ukrywajmy, że jest on obszerny i pamięciowy, ale z całą pewnością do przejścia, z naszą pomocą. Oprócz regularnego powtarzania materiału, kurs oprze się o pracę na arkuszach maturalnych poprzednich lat, tym samym nauczy słuchaczy sposobów rozwiązywania zadań. Materiały, którymi dysponujemy od lat pokrywają się z tymi występującymi na maturze z biologii.  Ponadto akademicki sposób prowadzenia ćwiczeń, rodzinna atmosfera, gdzie nikt nie boi się zadać pytania jest naszym głównym atutem. Aby bardziej przybliżyć słuchaczy do poruszanego tematu organizowane będą zajęcia w terenie, a treść ćwiczeń będzie realizowana w oparciu o praktyczne spotkanie z przyrodą w parku. Dzięki naszym kursom z biologii dostaniesz się na medycynę, farmację, stomatologię, biotechnologię, ochronę środowiska,  biologię i kierunki rolnicze.

CHEMIA

To przedmiot oparty przede wszystkim na zrozumieniu materiału w sposób logiczny.  Oprócz regularnego powtarzania, kurs oprze się o pracę na arkuszach maturalnych poprzednich lat, tym samym nauczy słuchaczy sposobów rozwiązywania zadań. Akademicki sposób prowadzenia ćwiczeń, rodzinna atmosfera, gdzie nikt nie boi się zadać pytania jest naszym głównym atutem. Aby przybliżyć słuchaczy do poruszanego tematu zorganizowane zostaną zajęcia w laboratorium, gdzie nasi słuchacze spróbują przekonać się o użyteczności chemii na co dzień. Dzięki pomyślnym zdaniu egzaminu, dostaniesz się na medycynę, farmację, stomatologię, biotechnologię, inżynierię chemiczną, chemię, czy też paliwa płynne.

FILOZOFIA

Nasz kurs pozwoli nie tylko poznać, ale przede wszystkim zrozumieć sens filozofii i potrzebę jej nauki. Nasz wykwalifikowany wykładowca przeprowadzi was przez historię filozofów począwszy od starożytności Platona, na współczesnych twórcach myśli kończąc. Nauczymy Cię myśleć, łączyć fakty i logicznie patrzeć na świat otaczający. Staniesz się interdyscyplinarny, będziesz potrafić mówić w sposób przenikliwy, dzięki temu dostaniesz się na wymarzone studia humanistyczne, takie jak filozofia, kulturoznawstwo, czy też międzywydziałowe studia humanistyczne. Damy Ci tym samym wszechstronność, której wielu tak dziś brakuje.

FIZYKA i ASTRONOMIA

Kiedyś była to część filozofii, stąd często spotykamy dumających panów od fizyki, niczym Newton leżący pod drzewem i spadające na niego jabłko. Ale nie o grawitację tu chodzi! Fizyka to nasz przyszłość i powinniśmy wykorzystać tę szansę. Osoby najlepiej zdające maturę z tego przedmiotu mogą liczyć na dostanie się na kierunki zamawiane, gdzie rząd hojnie obdarza świeżo upieczonych studentów w postaci stypendiów po 1000 zł miesięcznie! Nie zwlekaj zatem i przyjdź do nas, a my z całą pewnością przekonamy Cię, że warto podjąć to „fizyczne ryzyko”.

GEOGRAFIA

Przedmiot niezwykle często wybierany na maturze, potrzebny gdy chcesz dostać się na kierunki nie tylko związane z nauką o ziemi, ale przede wszystkim urbanistyczne i architektoniczne. Niestety widzimy bardzo duże braki wśród uczniów szkół średnich, szczególnie w dziedzinie znajomości mapy fizycznej i politycznej. Matura tym samym w większości opiera się na pracy właśnie z mapami. Nasz doświadczony wykładowca położy szczególny nacisk na pracę z wirtualnymi, jak i papierowymi mapami, a także rozdziałowo omówi elementy programowe geografii w szkole średniej. Będzie ciężko i wymagająco, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo!

HISTORIA

Jeśli ktoś myśli, że nauczy się historii na pamięć, wykuje na blachę i zda maturę, to bardzo się myli. Mało kto wie, ale właśnie historia jest nauką opartą na zasadzie przyczyny i skutku. Oczywiście, pewne elementy należy zapamiętać, jednak większość materiału jest wypadkową i wynika z pewnych zdarzeń. Nasze materiały są unikalne i nie dostaniecie ich nigdzie, zapewniają tym samym maksimum wiedzy wyłuskanej z podręczników akademickich. To nie vademecum, to nie tylko powtórka, to będzie prawdziwa przygoda z historią, która da Ci przepustkę na prawo, politologię, stosunki międzynarodowe, europeistykę, socjologię, czy psychologię!

HISTORIA SZTUKI

Chcesz być architektem, grafikiem a może chcesz pomóc sobie w dostaniu się na Akademię Sztuk Pięknych? Nic prostszego. Jako jedyni uruchamiamy kurs przygotowujący do matury z historii sztuki! Praca na materiałach z naszego archiwum i wizyta w galerii sztuki dodatkowo zmobilizują Cię do jeszcze większego wysiłku i pracy, które będziemy od Ciebie wymagać.

JĘZYKI: angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski

Matura z języków jest bardzo często przepustką do otrzymania indexu na wymarzone filologie. Jednakże zwykłe kursy językowe nie nauczą Cię rozwiązywania zadań maturalnych. Zadbamy o to jak przygotować Cię do zdania tego egzaminu i usprawnić umiejętności językowe. Nasi lektorzy to profesjonalna kadra z bardzo dużym doświadczeniem, natomiast niestandardowy sposób nauczania okaże się bardzo mobilizującym dla wszystkim słuchaczy.

 

JĘZYK POLSKI

To nie lada wyzwanie, gdyż przedmiot jest obowiązkowy. Każdy z nas mówi po polsku, ale to nie wystarcza. My nauczymy Cię interpretować wiersze nie tylko tych znanych i cenionych, ale również te, które mogą pojawić się na maturze, poznasz co mieli na myśli sławni malarze, a także zrozumiesz na czym polega współczesne kino. A co dalej? Dziennikarstwo, filologie, a może kulturoznawstwo… Powtórka materiału i pisanie wypracowań będziesz miał/a w małym palcu, a już na pewno nie pomylisz Krasińskiego, Kraszewskiego i Krasickiego.

WOS    (Wiedza o Społeczeństwie)

Przedmiot ten często traktowany był jako dodatkowy, mało ważny i tak nadal jest w szkole. Ku zaskoczeniu wielu, jest on nad wyraz przydatny jeśli chodzi o drogę na wyższe studia. Prawo, psychologia, politologia, socjologia, zarządzanie, stosunki międzynarodowe i wiele innych wymaga zdania Wiedzy o Społeczeństwie na bardzo wysokim poziomie.  Nie traktujemy WOSu po macoszemu, uderzamy w samo sedno, analizujemy wydarzenia polityczne, rozwiązujemy zadania, uczymy myślenia, interpretacji aktów prawnych, jak również pisania wypracowań na podstawie tekstów źródłowych. Jeśli tego będzie mało, poznamy odrobinę życia politycznego poprzez wizytę w siedzibie partii politycznej, co dodatkowo urozmaici przygotowany program.

MATEMATYKA

To królowa nauk. Obecnie jest obowiązkowa na maturze i nie da się przed nią uciec. Dla niektórych jest pasją, dla innych zmorą, ale z całą pewnością jesteśmy w stanie pomóc przejść ten trudny czas. Kierunki ekonomiczne, matematyczne, finansowe, księgowość opierają się na matematyce, która umożliwi po studiach bardzo dobrą pracę. Eduport pokaże wam, że nie jest to takie skomplikowane.